اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

دوشنبه 4 خرداد 1388

احمدی نژاد هم رسانه نداشت

   نوشته شده توسط: محمد مهدی پوینده    نوع مطلب :سیاسی ،اجتماعی ،رسانه ،

بنام ایزد یکتا و بی همتا

 

احمدی نژاد هم رسانه نداشت

 

تاکتیک تبلیغاتی «مظلوم نمایی» همواره مد نظر نامزدهای شرکت کننده در انتخابات بوده است و به شیوه های گوناگون مورد استفاده ی گروهی از کاندیداها قرار گرفته است. هرچند این روش گاهی موجب برتری و توفیق استفاده کننده شده است لکن تجربه ی انتخابات های گذشته نشان می دهد که در اغلب اوقات، این روش موجب بدبینی مردم و رویگردانی آنان از کاندیدای «مظلوم نمایانده» شده است!

این تاکتیک، بویژه مورد استفاده ی گسترده ی کاندیداهایی قرار گرفته است که به دلیل قدرتمندی رقبا و یا ناتوانی در ارائه برنامه های منسجم و کارآمد و یا ضعف در بیان دیدگاه هایشان، امیدی به جلب افکار و آرای رأی دهندگان نداشته و به همین جهت با مشوش کردن فضای انتخابات اقدام به مظلوم نمایی و توجیه ضعف و سپس شکست خود کرده اند.

این تاکتیک در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز مورد استفاده ی برخی کاندیداها قرار گرفته است و در صحنه رقابت های انتخاباتی شاهد بوده ایم که این نامزدها و هوادارانشان، به عناوین گوناگون تلاش خود را برای مظلوم نمایی بکار برده اند! گاهی سفرهای استانی دولت را بهانه کرده اند و دیگر روز پخش اخبار دولت و سخنرانی های رئیس جمهور از صدا و سیما را دست آویز کرده اند! هر از گاهی هم ناله سر داده اند که رسانه ای در اختیار ندارند تا سخنان نغز خود را به گوش مردم برسانند!

فارغ از این مسأله مهم که این نامزدهای محترم، یا حزب و روزنامه و سایت های اینترنتی داشته اند و یا خود نخواسته اند که بیست سال در صحنه ی سیاست و مدیریت و رسانه باشند؛ توجه نامزدهای محترم و حامیان آنها را به این نکته جلب می کنم که چنانچه منش و سوابق و برنامه های آنان منطبق بر آرمانهای اسلامی و انقلابی مردم و امام و رهبری باشد بدون شک مورد اقبال مردم قرار خواهند گرفت و با کمترین هزینه های تبلیغاتی و حتی بدون پشتوانه ی مصادر قدرت و ثروت و احزاب، آرای مردم آگاه و فهیم ایران را بخود اختصاص خواهند داد.

به یاد داشته باشید که احمدی نژاد هم در سال 84 هیچ رسانه و روزنامه و سایت اینترنتی در اختیار نداشت و در شرایطی که گسترده ترین تخریب ها و اهانت ها از سوی مخالفان به وی روا داشته شد، با توکل بر خدا و ایمان به تشخیص مردم، بدون صرف هزینه های هنگفت تبلیغاتی و بدون وابستگی به هیچ حزب و گروه سیاسی یا اقتصادی و با اتخاذ مشی انقلابی و ارائه برنامه ها و رویکردهای اصولی و مصلحانه توانست اکثریت آرای ملت را جلب کند.

 

                              فاعتبروا یا اولی الابصار

برچسب ها: دکتر احمدی نژاد ، انتخابات ریاست جمهوری ، صدا و سیما ،

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات